خاتمه دادن مایکروسافت به پشتیبانی از ویندوز 10 در سال ۲۰۲۵

خاتمه دادن مایکروسافت به پشتیبانی از ویندوز 10 در سال ۲۰۲۵

همانطور که می دانید اولین نسخه از ویندوز ۱۰ سال ۲۰۱۵ منتشر شد و درواقع، با گذشت شش سال از عمر مهم‌ترین و شاید پرطرفدارترین سیستم‌عامل مایکروسافت؛ ظاهرا ردموندی‌ ها خود را برای ارائه جدیدترین نسخه سیستم‌ عامل ویندوز آماده کرده اند؛ این نسخه ادامه سریال های ویندوز است و ویندوز ۱۱ نام دارد و ترند چندین‌ ساله‌ مایکروسافت با برخورداری از اعداد را ادامه خواهد داد.

با استناد به گفته وب‌ سایت Ubergizmo، مایکروسافت قصد خاتمه دادن به پشتیبانی از ویندوز 10 در سال ۲۰۲۵ را دارد و عمر سیستم‌ عامل ویندوز ۱۰ تخمین زده می‌ شود و  تا سال ۲۰۲۵ از این سیستم‌عامل پشتیبانی نرم‌افزاری و آپدیت‌ هایی شامل ویژگی‌ های جدید و پچ‌ های امنیتی و به‌ روزرسانی قابلیت‌ های ویندوز ۱۰ را منتشر کند.

مایکروسافت ویندوز

با این اقدام کاربران می توانند انتخاب کنند که درصورت نارضایتی از نسخه جدید سیستم‌عامل ویندوز، همچنان کاربر ویندوز ۱۰ مایکروسافت باقی بمانند و از آن استفاده کنند. دراین‌بین، باید گفت پشتیبانی ده‌ساله مایکروسافت از سیستم‌ عامل ویندوز ۱۰ اقدام قابل انتظار بود، چرا که پشتیبانی مایکروسافت از ویندوز ۷  که سال در سال ۲۰۰۹ منتشر شد به بیش از 10 سال رسیده است و تا سال‌ها این ویندوز از پشتیبانی مایکروسافت برخوردار بود. هم‌ اکنون آپدیت‌های ویندوز ۷ به ارائه پچ‌های امنیتی خلاصه شده است؛ اما باید گفت مایکروسافت به‌خوبی توانست از ویندوز ۷ حمایت و پشتیبانی نرم‌افزاری کند.

مایکروسافت می‌خواهد تا اکتبر ۲۰۲۱ همچنان آپدیت‌های حاوی پچ‌ های امنیتی را برای ویندوز ۷ منتشر کند. طبیعتا پشتیبانی نرم‌افزاری از ویندوز ۱۰ به‌معنی ارائه ویژگی‌ های نرم‌ افزاری جدید برای آن خواهد بود و امکان دارد مانند کاری که برای ویندوز ۷ انجام شد، مایکروسافت همچنان به ارائه پچ‌های امنیتی برای ویندوز ۱۰ حتی بعد از سال ۲۰۲۵ نیز ادامه دهد. درباره ویندوز ۱۱ نیز گفته می‌شود ۲۴ ژوئن (۳ تیر) رویدادی برگزار خواهد شد و مهم‌ترین اتفاق این رویداد نیز معرفی جدیدترین نسخه سیستم‌عامل سری ویندوز مایکروسافت خواهد بود.

نظرات بازدیدکنندگان